Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα του Βορρά (7η αγωνιστική)

Κυριακή, 1 Δεκεμβρίου 2013 | 5:05 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Β’ΕΘΝΙΚΗ |

Με τον Θοδωρή Γεωργίτση να πυροβολεί ασταμάτητα από τα 6.75 (28 π., 8 τρίποντα), η Ευρώπη επικράτησε με 99-79 του Αιγάλεω και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.
Τις τέσσερις νίκες στο πρωτάθλημα έφτασε το Άργος Ορεστικό, που κέρδισε με 83-72 τον ουραγό της βαθμολογίας Ηρακλή στην Κοζάνη.

Τα αποτελέσματα:

Ευρώπη Πευκ.-Αιγάλεω 99-79

Ηρακλής Κοζ.-Άργος Ορ. 72-83
Στρατώνι-Αργοναύτης 100-80
Ελευθερούπολη-ΧΑΝΘ 74-80
Αίας Ευόσμου-Δόξα Λευκάδας 75-79
Λιβαδειά-Πιερικός Αρχέλαος 64-60
Νίκη Βόλου-Μαχητές Δόξας Π. 73-79
Τα φύλλα αγώνων:ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΑΙΓΑΛΕΩ 99-79

Διαιτητές:

Συμεωνίδης – Τζίμα.
Τα δεκάλεπτα: 34-11, 52-28, 74-49, 99-79
Πευκοχώρι (Πλατής):
Παναγιωτόπουλος 21 (3), Μουρίκης 3 (1), Γεωργάκης 2, Ονάσογλου 11 (1), Δεληγιάννης 2, Ανθόπουλος 2, Βασιλειάδης 12, Πλατής 2, Πριφτανίδης 4, Γκαμούρας 12, Γεωργίτσης 28 (8),
Αιγάλεω (Ταμπάκης): Σπίγγος 2, Μιλεντίγιεβιτς 8 (1), Πέρβι 2, Καράβολας 24 (1), Λαμπρόπουλος 6 (2), Κορρές 23 (2), Καστανιώτης, Σταμάτης 14, Τόλιας 10 (2).

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 75-79Τα δεκάλεπτα: 16-17, 35-35, 53-62, 75-79

Διαιτητές:

Γερακίνης – Ζαχαρής

Αίας (Χατζούλης):

Αμούτζιας 17 (1), Δεμερτζής 4 (1), Γυμνόπουλος, Μαυρίδης 4, Καντάρκος 12 (1), Νησιώτης 13 (1), Ντάλλης 11 (3), Σταύρου 17 (1)
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 24 (6), Αργυρός, Μαρίνος 6, Μουρατίδης 6 (2), Κατοπώδης 6, Καραδολάμης 9 (3), Σκλάβος 22 (2), Πασαλίδης 6.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 72-83Τα δεκάλεπτα: 21-27, 34-45, 57-71, 72-83

Διαιτητές:

Σιμητόπουλος-Τζιβελεκίδου

Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης):

Ατζής, Ντισλής 17 (2), Μαλτέζος 2, Μούκας 5 (1), Ντόβας 6, Τσακμάκης 4, Σιώμος 22, Ανδρίτσος, Κυρίτσης, Γιαννουζάκος 16 (3).
Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Χατζόπουλος, Πανταζής 8 (2), Ζυγούρας 10 (2), Μιχαηλίδης 18 (3), Τράντας 12 (3), Μαγρίζος 11 (2), Κόττας 17 (1), Μπόζιαρης 2, Χρήστου, Σκορδάρης, Τζαγκαρούλης, Χατζηκυριακίδης 5.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 100-80 

Τα δεκάλεπτα: 25-22, 51-40, 65-58, 100-80 

Διαιτητές: Τσιαπλής-Πιτσίλκας Β.

Στρατώνι (Μύθου): Τσαλκιτζής, Ματενίδης 4 (1), Κουντουρατζόγλου 19 (2), Δελίδης 5 (1), Μυστιλιάδης 15 (2), Μόσχου 26 (3), Κιγμέτογλου 6, Νουκάρης 15 (3), Νταράκης 6, Δασκαλόπουλος 4. 

Αργοναύτης (Αλμπάνης):

Καλπαξίδης 11, Πετρίδης, Γερομίχαλος 3, Γαλανίδης 6 (1), Αναστασάκης 9 (1), Ψάλτου Μάρ. 17, Δάλπας 10 (1), Ζώτος 12, Κασούρας, Ψάλτου Μίλ. 12 (2).

ΛΙΒΑΔΕΙΑ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 64-60Τα δεκάλεπτα: 16-17, 28-31, 46-47, 64-60

Διαιτητές:

Αναγνώστου-Στρέμπας

Λιβαδειά (Ζωντός):

Ταγκλής, Βέλλιος 8 (2), Κακοσαίος, Τερματζίδης 5 (1), Δημητρίου 8, Τοπουζίδης 2, Ράλλης 3 (1), Μαράντος 5 (1), Σοροπάνης, Κωνσταντακόπουλος 6, Καρνάβας 7, Δημητριάδης 20 (3).
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γραβάνης, Κοντσές 2, Γκοντόπουλος 15 (2), Τσαλμπούρης 4, Σακελλαρίου 12, Πέτκος, Τσαϊτουρίδης 5 (1), Γαζέτης, Ασημάκης 14, Παπαδόπουλος 8, Οικονόμου.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΧΑΝΘ 74-80Τα δεκάλεπτα: 12-17, 30-35, 49-52, 74-80

Διαιτητές:

Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
Ελευθερούπολη (Καγιάογλου): Μουλλάκης 18 (1), Αδαμόπουλος 3, Γαρμπής, Υφαντόπουλος 2, Λαφτσής, Σκαρλάτος 9 (1), Κουμλέλης 17, Εξουζίδης 5, Βοϊβατόπουλος 20.
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 5, Παπανικολάου 20 (1), Ματενίδης 16 (3), Σερέτης 2, Ζιάκας 7 (1), Σαχπατζίδης 8, Σουρβατζής 3 (1), Νεοφύτου 8, Θεοδωράκος 11 (2).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ 73-79Τα δεκάλεπτα: 15-26, 34-40, 55-66, 73-79

Διαιτητές:

Θωμόπουλος-Παπαδόπουλος Θ.

Νίκη Βόλου (Μαυρομιχάλης):

Ξύδης, Γεωργίου 2, Στάμος 11, Τσώλης 17, Τάσσος 11, Μανδαλάκης 26 (3), Τοκατλίδης 6.
Μαχητές Δόξας Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Αναστασίου, Ευαγγελινός, Σαββίδης 1, Πεταλωτής 8 (2), Ελευθεριάδης 17 (1), Μυλωνίδης 21 (3), Γερομιχαλός 15, Φουτσιτζής, Μάρουσιτς 4, Δαβάνης 5, Λευκαδίτης 8.

Η βαθμολογία (σε 7 αγώνες): Λιβαδειά 13, Δόξα Λευκάδας 12, ΧΑΝΘ 12, Αίας Ευόσμου 11, Μαχητές Δόξας Πεύκων 11, Στρατώνι 11, Άργος Ορεστικό 11, Αιγάλεω 10, Πιερικός Αρχέλαος 10, Πευκοχώρι 10, Νίκη Βόλου 9, Αργοναύτης 9, Ελευθερούπολη 9, Ηρακλής Κοζάνης 8.

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 8/12):

Αιγάλεω-Ηρακλής Κοζάνης ΧΑΝΘ-Πευκοχώρι Αργοναύτης Καλαμαριάς-Ελευθερούπολη Στρατώνι-Αίας Ευόσμου Αργος Ορεστικό-Λιβαδειά Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου Μαχητές Δόξας Πεύκων-Δόξα Λευκάδας