Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Αποτελέσματα 25ης αγωνιστικής

Παρασκευή, 28 Μαρτίου 2014 | 1:06 π.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : ΕΣΚΑΝΑ , ΤΟΠΙΚΑ |Σκόνταψαν οι Τράχωνες στην έδρα της Τερψιθέας, όμως δεν γίνεται να χάσουν την άνοδο, ενώ με εύκολες νίκες συνέχισαν οι δύο άλλοι πρωτοπόροι Πρωτέας Βούλας και Παλαιό Φάληρο, που νίκησαν τον Παννεαπολικό και την Α.Ε. Ρέντη, αντίστοιχα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Φοίνικας Πειραιά-ΟΚ Ελευσίνας 67-58
Αετός Καλλιθέας-Γλυφάδα 65-71
Παλαιό Φάληρο-Ρέντη 93-51
Παννεαπολικός Νικαίας-Πρωτέας Βούλας 38-67
Προοδευτική-ΕΑ Νικαίας 73-63
Τερψιθέα Γλυφάδας-Ένωση Τραχώνων 69-65
Προφήτης Ηλίας-ΑΕ Καλλιθέας 38-55
Βουλιαγμένη-ΑΕ Σουρμένων Ελληνικού 71-70

Tα φύλλα αγώνα:
Π. ΦΑΛΗΡΟ –ΑΕ ΡΕΝΤΗ 93-51(55-24)
Διαιτητές : Κατσιμάρδος , Τεφτίκης Σ
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γαζής) : Αλεφαντινός 2, Τζορμπατσίογλου 23(5) , Καυκής 3,Αγαπητίδης 4, Αναστασάκης 3(1), Αθανασούλας 20, Παγίδας 1, Μπόθος 5, Τριανταφυλλίδης 13, Τσιφτσής 11(3), Καμαριανός 8(1)
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Γεωργακίου, Βαλμάς): Σμυρλής 2, Χαλκάς , Σολδάτος 4, Κωνσταντόπουλος 2, Κοϊκας 16, Σοκόλοβ 12, Βασιλειάδης, Μιχαλόπουλος 3(1), Αναγνωστόπουλος 5(1), Μπενιαμίν 2, Μπίχτας 2, Ρουσουνέλος 3(1)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. -ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 67-58 (38-31)
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ. , Λυράς
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης, Οικονόμου ): Δανασής 3(1), Αγγελόπουλος 6(2), Δεβεζόγλου 11(2) , Ρέπας 17, Καραντανάς , Συριανός 22(2) , Γεράνιος 4 , Θωμάς 4 , Πεφάνης
ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ (Τσαουσίδης, ΠΑπανικολάου): Καραχάλιος 5, Πατάλας 15(3) Καρράς 6(1), Δασκαλάκης 6 , Αρβανίτης 5, Μαρούγκας 19(1) , Λιώρης 2

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 38-67 (12-30)
Διαιτητές: Χρηστίδης Π. Μανουσόπουλος
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Τιτάκης) : Σιρόγλου 6, Τσομίδης 6, Λουκής 3 , Αντιπάτης 11(1), Αντωνουσάκης , Ρίππης 6 , Θεοδωρικάκος 3, Αντωνόπουλος , Παραδιάς , Ζυγομαλάς , Παππάς , Ζήσης 3
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης , Ποδαράς): Καπώνης 10, Κονδύλης 2 , Γεώργαρος 8, Σίμος 4 , Βλάχος 4, Αθηνιώτης 2 ,Κοκαλιάς 11(1) , Βαρδαβάς 6 , Θώδης 6, Γάργαλης 9(1) , Πεφάνης 3 , Μαράκης 2

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ -ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 73-63 (31-36)
Διαιτητές: Λαζαρίδης Πλιάκας
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος Κ., Κλιγκόπουλος Δ. ) : Μόμτσος 4, Βιδάκης 11(1) , Σκιαθίτης , Φούντης 19(2), Καραγιάννης 14(1), Παργιανόπουλος 5(1), Σαραντίδης , Τζοβάρας 2, Καρασούλας 5 Αδράμης 10, Δαουτάκος 3(1), Κλιγκόπουλος Γ.
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης , Λαμπάδάριος): Μαστρογεωργίου 2, Καρατζής 13, Βελισσαράκος 12, Ντώνη 10(3), Ιωαννίδης 10, Μαυρίδης 6(2),  Μπάγιας , Παναγιωτόπουλος 1, Ρεπάνης 9(3), Γαλίτης , Δημακαρέας

ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ – ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 38-55 (18-31)
Διαιτητές: Αντωνι8άδης , Ξοχάκης
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Κεραμιδάς, Καραπακλάς) :Καψοκόλης 7, Ευσταθίου 5, Τριανταφύλλου 8(2), Πιστιόλης 5,  Βουρνάς 7, Μουστάκας 2, Ντάσκας 4, Κάτσικας , Μάρης , Μπούσας
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Αρμένης , Σταρέντζης): Μαστρογιάννης 7, Τσιπίδης 2,  Μαραγκόπουλος 31(4) , Λαζαρίδης 9(1),  Κωσταρέλλος 1, Νοίδης 5, Μυλωνάς  , Κοθράς.

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  -ΓΛΥΦΑΔΑ 65-71 (26-34)
Διαιτητές: Ορφανός Εμ..Σκαλτσής
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακόπουλος, Χαλκιαδάκης): Κωνσταντίνο, Μαλτίδης, Τάγκας 3(1), Μπουζιάνης 16(3), Κελάδης, Πατέλης, Παπάζογλου 8, Γκιοβάσο 24(1), Τρούπης 3(1), Μπακάλης 11(2)
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Παλτζόγλου Γ.): Μακρυγιάννης 20(2), Δημητρίου 1, Ψημάδης, Τέρτικας, Τσιούμας 20(2), Γκονουλλού 3(1), Σερελέας, Γουλανδρής, Γεωργιάδης, Λίππας 9(1), Δημητρακόπουλος 18, Παλτζόγλου Α

ΤΕΡΨΙΘΕΑ  -ΤΡΑΧΩΝΕΣ 69-65 (31-33)
Διαιτητές: Κάρδαρης , Τηγάνης Γ.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Λαμπρόπουλος , Ζλάτης):Νικολάκης 9(1) , Κονιδάρης 5(1) , Κουρής 14(2) , Σταυρίδης 2 , Βαρβατάκος 15,  Παπαγιαννόπουλος , Μαρκόπουλος 15 , Τσακίρης, Αναστασίου , Τζίμης , Δανατζόπουλος 2, Μπουγάτσος, Τζίμης 7
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Φώσκολος Φαραώ):Ραζής Μ. 10(1), Ραζής Β. 5 , Τσικίνας 4,Καδδάς 17,  Ξυνογαλάς  , Πλατής 18(2) , Καπέτσης 9 , Παπαδημητρακόπουλος 2

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ  -ΑΕΣΕΛ 71-70 (36-43)
Διαιτητές : Σέλληνας , Ιασωνίδης
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Καίσαρης):Σκουζής 17(3), Ασλανίδης, Γιαννούλης 23, Μαρακάκης, Καλούδης 2, Παππάς 6, Ντεροχονεσιάν 11 , Γεωργιάδης 12
ΑΕΣΕΛ (Νικολαίδης -Σκόνδρας) :Καρασούλος , Παντελάκης 16(2), Ζηνέλης 8(1), Λεβαδίτης 6, Παπαμαρινόπουλος 13, Κολοτούρος 2, Θεολογίτης 2, Βάσης 10(1) , Μπινιάρης 4, Μαρόπουλος , Μιχαηλίδης 9(1)

Βαθμολογία (σε 25 αγώνες):
1. Πρωτέας Βούλας 48 23-2
2. Ένωση Τραχώνων 44 19-5
3. Παλαιό Φάληρο 43 18-7
—————————————-
4. ΑΕ Καλλιθέας 41 16-9
5. Παννεαπολικός Νικαίας 39 14-11
6. Φοίνικας Πειραιάς 39 14-11
7. Βουλιαγμένη 37 12-13
8. Τερψιθέα 36 11-14
9. Αετός 36 11-14
10. Προοδευτική Νεολαία 36 11-14
11. Προφήτης Ηλίας 36 11-14
—————————————-
12. Γλυφάδα 35 10-15
13. ΟΚ Ελευσίνας 35 10-15
14. ΕΑ Νικαίας 34 9-16
15. ΑΕ Ρέντη 31 6-19
16. Σούρμενα Ελληνικού 30 5-20