Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Αποτελέσματα 26ης αγωνιστικής

Εύκολες νίκες πέτυχαν οι πρωτοπόροι Πρωτέας Βούλας, Ένωση Τραχώνων και Παλαιό Φάληρο στην 26η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΝΑ, ενώ η Α.Ε. Καλλιθέας επικράτησε δυσκολα της Βουλιαγμένης και εξακολουθεί να ελπίζει.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα
Γλυφάδα-Φοίνικας 59-67
Παλαιό Φάληρο-Αετός 77-59
Πρωτέας Βούλας-ΑΕ Ρέντη 71-52
Σούρμενα-Ελληνικό-Παννεαπολικός Νικαίας 59-61
ΟΚ Ελευσίνας-Προοδευτική 55-66
ΕΑ Νικαίας-Τερψιθέα 62-56
Ένωση Τραχώνων-Προφήτης Ηλίας 61-40
ΑΕ Καλλιθέας-Βουλιαγμένη 72-66

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ  –ΑΕ ΡΕΝΤΗ  71-52(38-27)
Διαιτητές : Τσάτσης , Λαζόνγκα
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης , Ποδαράς): Νικολάου 7(1),  Κόβατς , Γεώργαρος 11, Σίμος 3(1) , Βλάχος 7, Αθηνιώτης 6 , Κονδύλης 11(2),  Βαρδαβάς 8 , Σφυρής 5(1) ,  Γάργαλης  6 , Πεφάνης 7(1) , Τσελέκος
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Γεωργακίου, Βαλμάς): Σμυρλής 4, Χαλκάς 8(2), Σολδάτος 10, Κωνσταντόπουλος 4, Σοκόλοβ 17, Βασιλειάδης, Μιχαλόπουλος , Αναγνωστόπουλος , Μπενιαμίν , Μπίχτας 2, Ρουσουνέλος 7(1)

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ   62-56(36-32)
Διαιτητές:  Χρηστίδης Ηλ. , Μητρόπουλος
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Αράπης , Λαμπάδάριος): Μαστρογεωργίου 2, Καρατζής 17(2), Βελισσαράκος 5(1), Ντώνη 13(1), Ιωαννίδης 12, Μαυρίδης 5(1), Μπάγιας 3(1), Παναγιωτόπουλος 3(1), Κουτρομπίλας , Ρεπάνης , Γαλίτης 2, Δημακαρέας
ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Λαμπρόπουλος , Ζλάτης): Σταυρίδης , Νικολάκης 8 , Κονιδάρης 7(1) , Κουρής 3(1) , Γιαχνάκης  , Βαρβατάκος 11(1), Παπαγιαννόπουλος 11(1) , Μαρκόπουλος 12 , Τσακίρης, Αναστασίου ,  Δανατζόπουλος, Μπουγάτσος 4

Π. ΦΑΛΗΡΟ -ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 77-59(38-32)
Διαιτητές: Αντερριώτης  Παυλόπουλος
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γαζής) : Αλεφαντινός , Σαββόπουλος , Αλεξανδρόπουλος 2, Γεωργιάδης 5, Τζορμπατσίογλου 21(3) , Αθανασούλας 7 , Παγίδας 6 ,. Μπόθος , Τριανταφυλλίδης 11(1) , Τσιφτσής 15(3) ,  Καμαριανός 10(3)
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακόπουλος, Χαλκιαδάκης): Κωνσταντίνο 2, Μαλτίδης 8, Τάγκας , Μπουζιάνης 10(1), Κελάδης 4, Παπάζογλου 3, Γκιοβάσο 20(3), Τρούπης 9, Παπατριανταφύλλου 3, Γκλεζάκος , Χρονόπουλος

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  -ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 59-61(25-31)
Διαιτητές : Λυράς , Κομιανός
ΑΕΣΕΛ (Νικολαίδης -Σκόνδρας) :Μιχαηλίδης 14(2) , Ζηνέλης 10, Λειβαδίτης 10(2) , Παπαμαρινόπουλος 5, Κολοτούρος 5(1),  Θεολογίτης , Γκιουρτζίδης 5, Μαρόπουλος 10 , Μπινιάρης
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης, Τιτάκης) : Σιρόγλου 6(2), Τσομίδης 2, Λουκής 6(2) , Αντιπάτης 23(1), Αντωνουσάκης , Μαυροειδάκος , Δαλμυράς 17(3),  Θεοδωρικάκος 5(1), Αντωνόπουλος , Ζυγομαλάς , Παππάς , Ζήσης 2

ΤΡΑΧΩΝΕΣ /ΔΙΑΣ – ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ 61-40(26-17)
Διαιτητές:  Κονταράτος , Τηγάνης Γ.
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Φώσκολος Φαραώ): Ραζής Μ.  11(1), Μαγγανάς 2,  Πλατής 13(1) ,  Τσικίνας 2,Καδδάς 2, Ξυνογαλάς 11(1) , Ραζής Β. 6,  Καπέτσης 10 , Παπαδημητρακόπουλος 4, Σαμαρτζής
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Κεραμιδάς, Καραπακλάς) :Καψοκόλης 2, Ευσταθίου 16(2), Τριανταφύλλου 2, Σαραντής 11(1) , Πιστιόλης 4, Λεοντιάδης , Κάτσικας , Καραϊσκάκης ,  Μουστάκας , Ντάσκας 5,  Μάρης , Μπούσας

ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  55-66(31-29)
Διαιτητές : Χρηστίδης Π. , Ξοχάκης
ΟΚ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ (Τσαουσίδης, Παπανικολάου): Καραχάλιος 11(2), Αντωνάρας 2, Πατάλας 9(1) Καρράς 11(2) , Δασκαλάκης 5 , Μαρούγκας 10 , Λιώρης 7(2)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος Κ., Κλιγκόπουλος Δ. ) : Μόμτσος 5, Βιδάκης 13(3), Φούντης 3(1), Καραγιάννης 6, Παργιανόπουλος 11(1), Σαραντίδης 1, Τζοβάρας 16(2), Καρασούλας 3 Αδράμης 2, Δαουτάκος 4, Κλιγκόπουλος Γ. 2

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 59-67(38-39)
Διαιτητές: Σέλληνας , Τηγάνης Ι.
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Παλτζόγλου Γ.): Μακρυγιάννης 19(1),  Κατσιέρης 5, Τσιούμας 7, Τερτίκας 4, Γκονουλλού 6(2), Σερελέας, Γουλανδρής , Λίππας 8, Δημητρακόπουλος 10
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης, Οικονόμου ): Δανασής 4, Αγγελόπουλος 6(1), Δεβεζόγλου 9 , Ρέπας 18, Καραντανάς 7(1), Συριανός 15(3) , Γεράνιος  , Θωμάς 8 , Πεφάνης.

Βαθμολογία (Σε 26 αγώνες)

1. Πρωτέας Βούλας 50 24-2
2. Ένωση Τραχώνων 46 20-6
3. Παλαιό Φάληρο  45 19-7
4. ΑΕ Καλλιθέας 43 17-9
5. Παννεαπολικός 41 15-11
6. Φοίνικας Πειραιά 41 15-11
7. Βουλιαγμένη 38 12-14
8. Προοδευτική Νεολαία 38 12-14
9. Τερψιθέα 37 11-15
10. Αετός Καλλιθέας 37 11-15
11. Προφήτης Ηλίας 37 11-15
12. Γλυφάδα 36 10-16
13.  ΟΚ Ελευσίνας 36 10-16
14. ΕΑ Νικαίας 36 10-16
15. ΑΕ Ρέντη 32 6-20
16. Σούρμενα-Ελληνικού 31 5-21