Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής

12:11 π.μ. | = 0 | ΕΣΚΑ | ΤΟΠΙΚΑ |


Με εμφατικό τρόπο πρωταθλητής ο Απόλλωνας…

Πρωταθλητής, και μάλιστα με εμφατικό τρόπο είναι απο χθες το βράδυ ο Απόλλων καθώς μετά την μεγάλη του νίκη στο υποτιθέμενο ντέρμπι κορυφής επί της Ολυμπιάδας Παπάγου με 74-49 επέστρεψε στην Α’ ΕΣΚΑ.Από την άλλη η ομάδα του Παπάγου έχει εξασφαλίσει την συμμετοχή της στα μπαράζ ανόδου ενώ στο χθεσινό παιχνίδι παρουσιάστηκε με απουσίες, με μεγαλύτερη αυτή του Παρασκευόπουλου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Παλατιανή-ΝΕΦΟ Νικηφόρος 66-49

Κουκουβάουνες-Δάφνη Δαφνίου 64-67
Καρέας-Θρακομακεδόνες 82-60
Απόλλωνας-Ολυμπιάδα Παπάγου 74-49
Αχαρνής-Αθηναϊκός 66-61
Κουκάκι-ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος 63-52 Ρεπό: ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 74 (41)

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠΑΓΟΥ 49 (20)

Διαιτητές: Καραβίτης, Σπυρόπουλος. ΑΠΟΛΛΩΝ (Δεσποτάκης): Νικολόης, Σιώμος, Παλλαντζάς 6, Νίτσιος, Μανιάς 5(1), Τσατσάνης, Κουτσούμπας 12(2), Αθανασάκης 4, Θύμιος 5(1), Σκούταρης 26, Μπίτσικας 16(4), Κονταξής. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Π. (Σγουρίτσας): Βασάκης 14(2), Τσαούσης 6(1), Σπύρου, Μελλισάρης 1, Μαντζούνης 6(2), Λυμπερόπουλος 3, Τριανταφύλλης 9, Παλαιοκρασσάς 6, Κασιούμης 2, Παπαδάκος, Ανδρουλάκης.

Η Βαθμολογία (σε 23 αγώνες)

1. Απόλλων Αθηνών 42 (20-2) 1524-1242 —————————————— 2. Ολυμπιάδα Παπάγου* 37 (16-5) 1553-1374 3. Παλατιανή* 34 (13-8) 1352-1262 4. Κουκάκι* 33 (12-9) 1352-1293 5. Καρέας 33 (11-11) 1416-1423 ——————————————

6. ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.* 32 (11-10) 1450-1352

7. Νικηφόρος* 31 (10-11) 1320-1406 8. Δάφνη Δαφνίου* 31 (10-11) 1301-1387 9. Κουκουβάουνες 30 (8-14) 1255-1353 10. Αχαρνής* 29 (8-13) 1301-1405

11. Αθηναϊκός* 28 (7-14) 1431-1428
12. Θρακομακεδόνες* 28 (7-14) 1324-1478 

——————————————
13. ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος* 26 (5-16) 1270-1446

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 11/4)

Νικηφόρος-Κουκάκι Αθηναϊκός-Παλατιανή Θρακομακεδόνες-Αχαρνής Μελάς Αγ. Ελευθέριος-ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. Δάφνη Δαφνίου-Απόλλωνας Ολυμπιάδα Παπ.-Καρέας

Ρεπό: Κουκουβάουνες

Θωμάς Κυρίτσης