Β’ ΕΣΚΑ (1ος όμιλος): Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

6:22 μ.μ. | = 0 | ΕΣΚΑ | ΤΟΠΙΚΑ |


Νίκη τριάδας το Κουκάκι…

Σημαντική νίκη για την είσοδο του στα play off πέτυχε το Κουκάκι το οποίο πέρασε από το Αιγάλεω επικρατώντας του Νικηφόρου με 61-58 και ανέβηκε στην 3η θέση.Αντίθετα δεν τα κατάφεραν ούτε η Παλατιανή που ηττήθηκε στον Βύρωνα από τον Αθηναϊκό, ούτε ο Καρέας που έχασε στο “Σαλούν” από την Ολυμπιάδα Παπάγου.Αντίθετα η ΦΕΑ με τη νίκη της εκτός έδρας επί του ουραγού Μελά με 60-55 συνεχίζει να έχει τις δικές τις, και μάλιστα μεγάλες ελπίδες για την 5η θέση.

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής

Νικηφόρος-Κουκάκι 58-61

Μελάς Αγ. Ελευθέριος-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 55-60
Αθηναϊκός-Παλατιανή 82-74
Θρακομακεδόνες-Αχαρνής 55-57
Δάφνη Δαφνίου-Απόλλωνας 61-62
Ολυμπιάδα Παπάγου-Καρέας 71-64 Ρεπό οι Κουκουβάουνες

Τα φύλλα αγώνα:

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 61-62 (32-27)

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης – Φουρόπουλος ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ (Μουές): Ρήγγας 6, Καλτσής 4, Βοϊδήλος 15 (1), Γράψας, Μουρίκης 16 (1), Πολίτης, Τσατσάνης 7 (1), Νικολετάκης 10, Μαλιαρίτσης 1, Μαούνης 2. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ (Δεσποτάκης): Νικολόης 4, Παλλαντζάς, Νίτσιος 1, Μανιάς 2, Κουτσούμπας 2, Τσατσάνης, Αθανασάκης 18, Σκούταρης 16, Μπίτσικας 2, Θύμιος 17 (1).

Η Βαθμολογία (σε 24 αγώνες)

1. Απόλλων Αθηνών 44 (21-2) 1586-1303 —————————————— 2. Ολυμπιάδα Παπάγου* 39 (17-5) 1624-1438 3. Κουκάκι* 35 (13-9) 1413-1351 4. Παλατιανή* 35 (13-9) 1426-1344 5. Καρέας 34 (11-12) 1480-1494 ——————————————

6. ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ.* 34 (12-10) 1510-1407

7. Νικηφόρος* 32 (10-12) 1378-1467 8. Δάφνη Δαφνίου* 32 (10-12) 1362-1449 9. Αχαρνής* 31 (9-13) 1358-1460 10. Αθηναϊκός* 30 (8-14) 1513-1502 11. Κουκουβάουνες* 30 (8-14) 1255-1353 12. Θρακομακεδόνες* 29 (7-15) 1379-153

——————————————
13. ΜΕΛΑΣ Αγ. Ελευθέριος* 27 (5-17) 1325-1506

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 18/4)

Κουκάκι-ΑθηναϊκόςΑχαρνής-ΠαλατιανήΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ.-ΝικηφόροςΚουκουβάουνες-Μελάς Αγ. ΕλευθέριοςΚαρέας-Δάφνη ΔαφνίουΘρακομακεδόνες-Ολυμπιάδα Παπ.

Ρεπό ο Απόλλωνας

Θωμάς Κυρίτσης