Γ’ΕΘΝΙΚΗ (1ος Βορρά): Τα αποτελέσματα της 21ης αγωνιστικής

10:02 μ.μ. | = 0 | Γ’ΕΘΝΙΚΗ |

Ο Αργοναύτης νίκησε τον Πρωτέα 63-73 και σε συνδυασμό με την ήττα του Ηρακλή από τον Φοίνικα με 88-76, πέρασε πρώτος και πλέον βρίσκεται μία ανάσα από την άνοδο στην Β’ Εθνική.
Συνεχίζουν χέρι-χέρι στην τρίτη θέση Άργος Ορεστικό και Διόσκουροι, που νίκησαν αντίστοιχα Αετό Κιλκίς (73-35) και Τιτάνες Παλάμα (73-71).
Τα Ιωάννινα ξεπέρασαν το εμπόδιο του ΒΑΟ με 80-68, ενώ το ροζ φύλλο αγώνα κατέκτησε και ο Αστέρας Λάρισας, κερδίζοντας 68-75 την Αριδαία.

Τα αποτελέσματα:


Φοίνικας Λάρισας

-Ηρακλής Κοζάνης 88-76
Πρωτέας Γρεβενών-Αργοναύτης 63-73
Ιωάννινα-ΒΑΟ 80-68
Άργος Ορεστικό-Αετό Κιλκίς 73-35
Διόσκουροι Κοζάνης-Τιτάνες Παλαμά 73-71
Αριδαία-Αστέρας Λάρισας 68-75

Τα φύλλα αγώνα:

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ  73-71

Τα δεκάλεπτα:19-14, 35-32, 58-53, 73-71
Διαιτητές:

Λαζαρίδης, Θεοδώρου
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Χωλόπουλος): Κατσέλας, Σισμάνης 7 (1),Βλάχος 13, Μπαταούλας 22 (3), Τράντας, Μαλούτας, Κοτζαγιάννης 17, Καραγιαννίδης 12, Καρανώτας 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Χατζιάρας): Τσιάπουλας, Βαϊδακης 18 (3), Κωστόπουλος, Γιωτόπουλος 7 (1), Αναγνωστόπουλος 6, Αντωνίου 8, Τσέλιος 11,Παπαγιάννης 3 (1), Παπακώστας 12, Γκαντιάς 6.

ΑΡΙΔΑΙΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ   68-75

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 35-35, 44-46, 68-75
Διαιτητές:

Μυσιρλής, Δημάδης
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης): Υφαντίδης 6 (2), Τοπαλίδης, Σαρακινλής 3 (1), Χαραλαμπίδης 12, Μπεγλόπουλος 6, Παπαβραάμ 3 (1), Αθανασιάδης 16, Βάσιος11, Πίπας 2, Μαυρίδης, Δοδόπουλος 9.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπουλιάκης):  Τσιαβές 15, Μηλιώνης 20 (6), Κυριακόπουλος 6, Σαρηγιαννίδης 4, Γούλας 15 (1), Μίχος 10, Τριανταφύλλου 5, Πάντος, Γαλάνης.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 63-73

Τα δεκάλεπτα: 22-25, 33-43, 48-56, 63-73
Διαιτητές:

Ευφραιμίδης, Παπαγεωργίου
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Μουρουζίδης): Ρούζιος 11 (1), Γράβας 23 (4),Κλωνάρας 8, Ρίγκος 7 (1), Κολοβός 3 (1), Μουράτογλου 4, Βασιλόπουλος, Μπότζιαρης ,Τζίμου 7, Σούρβας.
AΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Καραμουσαλίδης):Καλπαξίδης 18 (1), Πετρίδης 17, Ζώτος 7 (1), Κυρατζής, Παναγιωτίδης, Τερσενίδης 10 (1), Μπογιατζής 11 (3), Παρασκευόπουλος , Βορνίτης 4, Κόκουρας 6.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ  88-76

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 40-34, 57-57, 88-76
Διαιτητές:

Τατούδης, Ντούρας
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Γιασάρης): Βλαχούλης 19 (1), Αθανασόπουλος 7 (1),  Λιάκος 10 (1), Γόργολης, Γκαγκανάσιος 2, Αποστολάκης 8, Σαριμπαλίδης 22 (6), Τσούμας, Τσιαμπαλής 20 (2).
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖ. (Τζιλίνης): Τολιόπουλος 8 (1), Ντισλής 12, Μιχαηλίδης 19, Βίλλας 9 (2), Μαυρίδης 11 (1), Χατζηκυριακίδης 11, Τράγιας, Σαμουρέλης 6, Δούμας.

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΒΑΟ   80-68

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 40-38, 60-55, 80-68
Διαιτητές:

Κατωτικίδης, Παπανικολάου
ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Κοντογιάννης): Πανταζής 8 (1), Κοντός 17 (1),Μαυραγιάννης, Μάντζιος Δ. 2, Μάντζιος Π. 5, Μάκης 4, Πρέτζας 23 (4), Παπαγγέλης 4, Αυγερινός 17 (3).
BAO (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 30 (4), Καλογεράτος 11 (3), Κουλαξής, Λεπτοκαρίδης 1, Μακρής 2, Χολέβας 12, Ρεφατλάρι 5 (1), Ματζούνης 5, Σαρρής 2, Μουτζούρης .

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ-ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ  73-35

Τα δεκάλεπτα: 21-6, 36-14, 61-26, 73-35
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ

(Δημητριάδης): Πανταζής 6 (2), Ζυγούρας 6 (2), Πουλιώνης 6 (1), Μιχαηλίδης 9 (3), Δεληγιάννης 2, Βασάβης 4, Κοντόπουλος 4, Κόττας 13, Βογιατζής 8 (1), Τσαγκαρούλης 6, Ψάλτου 9 (1).
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 2, Κωνσταντινέλης4, Παπανικολάου, Τόμας 3 (1), Παπανικολάου Π. 13, Μουρζίδης 2, Πατσούρης 2, Ξανθόπουλος 9.

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 21/4): Αστέρας Λάρισας-Πρωτέας Γρεβενών, Ηρακλής Κοζάνης-ΑΓΣ Ιωαννίνων, ΒΑΟ-Αργος Ορεστικό, Αετός Κιλκίς-Διόσκουροι Κοζάνης, Τιτάνες Παλάμα-Αριδαία, Αργοναύτης-Φοίνικας Λάρισας

Περισσότερα σε λίγο…

Κώστας Ρίζος