Γ’ΕΘΝΙΚΗ: 2ος όμιλος Νότου (Τα αποτελέσματα)

Κυριακή, 2 Φεβρουαρίου 2014 | 3:02 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Γ’ΕΘΝΙΚΗ |

Στις 12 νίκες σε 12 αγώνες διεύρυνε το σερί της η Κύμη υποτάσσοντας τον Ηρόδοτο με 73-61 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 13ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ’Εθνικής.

Εύκολο απόγευμα είχε το Πέραμα με αντίπαλο τον ΒΑΟΛ, τον οποίο κέρδισε με 77-60 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Τα αποτελέσματα:

Φάρος Κερατσινίου

-Παπάδος Γέρας 20-0 (α.α.)

Χαλάνδρι-Ικαρος Ν. Σμύρνης 64-74

Κύμη-Ηρόδοτος 73-61

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πεύκη Ερμής 81-69

Περάματος Ερμής-ΒΑΟΛ 77-60

Ρεπό: Εργοτέλης

* Ο Παπάδος Γέρας αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Τα φύλλα αγώνων: 

ΓΣ ΚΥΜΗΣ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ 73-61

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 37-33, 53-53, 73-61
Διαιτητές:

 Μαγκουνής-Κονταράτος
ΓΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος):   Σέττος 4, Καραμπάτσος 14 (1), Γκρινιάρης 19 (1), Μπίρμπας 6, Γεωργιάδης 18 (4), Σιαμανδούρας 7, Δήμος 2, Ιωάννου 3 (1), Παπαντωνίου, Μπολάνος, Αγγελής, Ράπτης.
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Δημητριάδης): Αλεξίου 23 (5), Βαμβακάς Π. 2, Μαϊστρέλης 6 (2), Γεωργούτσος 10, Τσερκιτσόγλου, Σταθάκης, Βαρνάβας 14, Μεντένης, Μαυρόπουλος 6.

ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑ-ΒΑΟΛ 77-60Τα δεκάλεπτα: 17-11, 29-27, 49-43, 77-60

Διαιτητές:

Κρεσταινίτης-Ζέρβας

ΕΡΜΗΣ (Κάσσης):

Χαραλαμπίδης 4, Καΐρης 7(1), Καλογερογιάννης 2, Παπάδης 19(3), Κονδίλιος, Παμπούλης 2, Κουκουβάκης 18(2), Αρβανίτης, Στέφος 17, Ιωάννου, Λεγάτος 5(1), Γουρνάς 2.
ΒΑΟΛ (Βούλικας): Αλεξάκης, Ζεχερλής, Σουλίκας 9, Σακελλάρης 4, Χατζηλάμπρου 19(4) , Μυτιληνού 6, Νακόπουλος, Τροβάς 12(4), Καλιμανάς 2, Τσαπρούνης 8.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΕΥΚΗ 81-69

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 43-29, 63-47, 81-69
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παρασκευόπουλος – Φέρτης):

Μπάρμπας 14 (3), Στραγανιώτης 13 (2), Μπάλας, Αγγελόπουλος 2, Δολιανίτης, Ζούκας 9, Μανίκας 1, Φρουσκλιάς 15 (1), Μιχαλόπουλος 9, Παπαϊωσήφ, Νικατσάμ 9 (1), Νάτσος 9 (1).
Πεύκη (Κοντομηνάς): Τζωρτζόπουλος, Κυριαζόπουλος 3, Σβερκούνος 22 (4), Κορκοσούρας 9 (1), Βούζας 4, Γραμματίκας 5 (1), Κεράτσας 16 (1), Μπαρμπαρής 4, Γεωργοπαπαδάκος 6, Γρμπαβιώτης

Επόμενη αγωνιστική (14η, 16/2):

Ικαρος Ν. Σμύρνης-Εργοτέλης Ηρόδοτος-Χαλάνδρι Πεύκη-ΓΣ Κύμης Ερμής Περάματος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Παπάδος Γέρας-ΒΑΟΛ Ρεπό: Φάρος Κερατσινίου

Περισσότερα σε λίγο…

Κώστας Ρίζος