Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Τα αποτελέσματα (4ος Όμιλος Βορρά – 22η Αγ.)

Δευτέρα, 24 Μαρτίου 2014 | 12:25 π.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Γ’ΕΘΝΙΚΗ |

Την κορυφή πλησίασαν Ευκαρπία και Ασπίδα Ξάνθης, που νίκησαν Μαντουλίδη και ΜΕΝΤ αντίστοιχα, καθώς η Ανατόλια γνώρισε την συντριβή από την εξαιρετική Κομοτηνή με 81-61 και έδωσε την ευκαιρία στους προαναφερθέντες να πλησιάσουν στον ένα πόντο από την πρώτη θέση.

Τα αποτελέσματα:

Ζέφυρος– Μακεδονικός 83-75
Μαντουλίδης – Ευκαρπία 56-63
Απόλλων Αρναίας – Τιτάνες Δράμας 67-89
Κομοτηνή – Ανατόλια 81-61
Εθνικός Αλ/πολης – Ιωνικός Ιωνίας 65-87
ΜΕΝΤ – Ασπίδα Ξάνθης 46-73
Ρεπό: Αγ. Βαρβάρα

Τα φύλλα αγώνων:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ  – ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 65-87
Tα δεκάλεπτα: 16-20, 35-42, 49-65, 65-87
Διαιτητές: Λαμπρίδης-Μαγκαφάς
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ(Κανδύλης): Ξένος 16 (4), Τελούδης 7, Παπαλαμπίδης 6, Σιταρίδης, Γεροντίτης 9, Αγγελονίτης 1, Σανδραμάνης, Τζιέρτζης, Κιτσόπουλος 9 (1), Θεοχαρίδης 8, Μπαταλίδης 9 (1).
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Αγγέλης): Γουνιώτης 6, Παναγιώτου 5 (1), Ζεϊμπέκης 2, Γιαχανατζής 24 (2), Μαύρος 19 (3), Φλιάτης Γιάννης 7 (1), Σαρρής 17 , Μπάρκος, Φλιάτης Γιώργος 5, Βαρλατσάνης 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ –ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 67-89
Tα δεκάλεπτα: 15-28, 34-52, 51-78, 67-89
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Δαμίγος
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (Εφραιμίδης): Κοτζαγιάννης 30, Τσούλης 6 (1), Χαριστός Σ 2, Λαλιώτης 14 (3), Τρεμόπουλος 2, Απεσλίδης 3, Απάκης 1, Εφραιμίδης 9 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γρηγοριάδης): Παπαδόπουλος 5, Μανιώτης 14 (2), Στυλίδης 9 (3), Γρηγοριάδης 18 (3), Μελισσαρίδης Στ. 15 (5), Χατζηνικολάου 2, Τοσουνίδης 4 (1), Θεολογίδης 2, Γεδίκης, Σαββαϊδης, Σάβογλου 2, Σουτζόπουλος 17.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ -ΑΝΑΤΟΛΙΑ 81-61
Tα δεκάλεπτα: 15-10, 36-23, 64-34, 81-61
Διαιτητές: Φακίτσας-Πιτσίλκας Β.
ΚΟΜΟΤΗΝΗ(Λεμονίδης): Διαμαντίδης 6 (1), Μασλαρινός 13 (3) 11 ασίστ, Λεχούδης 10 (1), Ντίνας, Καλατζής 2, Μπεκρής 10 (2), Βελή 18 (2), Στασινόπουλος 14 (14 ρ.), Χαλίλ 8, Αθανασίου.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ(Τσούρμας): Παυλέας 4, Τζουβάρας 10 (2), Τριανταφυλλίδης 10 (1), Μουτσιαράς 13, Βεργίνης 12 (1), Χαντζίδης 2, Θώμος 10 (1).

ΜΕΝΤ-  ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 46-73
Tα δεκάλεπτα: 11-16, 23-41, 36-60, 46-73
Διαιτητές: Παζόλης-Κετούλας
ΜΕΝΤ (Αμπατζάς): Τζινόπουλος 7, Αντωνιάδης 8 (1), Ελευθεριάδης 13, Γεωργιάδης 7, Ρίζος, Βάλλιος, Κοκολάκης, Λεμονίδης 8 (2), Βρέτας, Μέλλιος 3 (1).
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 9 (2), Οικονόμου, Γρούδος 3, Σταμπουλής 10 (1), Στεφανίδης 12 (2), Καραμπέκης 8, Κουτσογιάννης 14, Λιβισιάνος 1, Τατάρης 9 (1), Πετς 5, Κουμπάνης 2, Παλάκης.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ- ΕΥΚΑΡΠΙΑ 56-63
Tα δεκάλεπτα:16-13 30-21 51-41 56-63
Διαιτητές: Μοσχότογλου-Τσοκόλης
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Δημητρίου): Ανδρεάδης 3, Θωμαϊδης, Τσεσμετζής, Καμαράς 2, Ρεφατλάρι 3 (1), Παπαδόπουλος 1, Κουζέλογλου 21, Γράβας 12 (1), Θεοδωρίδης Αλ. 4, Γκαβέζος 2, Γαϊτανίδης, Παπαθανασίου 8 (2).
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αντωνιάδης): Κολότσιος, Μανδάνης, Κουλαράνης 8 (1), Αρνίδης 9 (1), Παπαευαγγέλου 12 (1), Χατζημιχαηλίδης 13 (3), Κοϊμτζογλου 4, Παρασκευόπουλος, Ζησόπουλος, Μπάκος 12 (1), Βλάχος, Καρούζος 5.

H Βαθμολογία (σε 22 αγώνες)

1.Ανατόλια* 38 (18-2)
2.Ευκαρπία 37 (16-5)
—————————————–
3.Ασπίδα Ξάνθης* 37 (17-3)
4.Κομοτηνή* 36 (16-4)
5.Ζέφυρος* 33 (13-7)
6.Ιωνικός Ιωνίας* 33 (13-7)
7.Μαντουλίδης* 30 (10-10)
8.Αγία Βαρβάρα* 28 (8-12)
9.Μακεδονικός* 27 (7-13)
10.Τιτάνες Δράμας 27 (6-15)
11.ΜΕΝΤ 24 (3-18)
12.Απόλλων Αρναίας* 23 (3-17)
13.Εθνικός Αλεξ. 23 (2-19)
*Έχουν κάνει το ρεπό τους

H επόμενη αγωνιστική (23η, 30/3):

Μακεδονικός – Μαντουλίδης

Ευκαρπία – Απόλλων Αρναίας
Ανατόλια – Ζέφυρος
Ιωνικός Ιωνίας – Κομοτηνή
Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλ/πολης
Αγ. Βαρβάρα – ΜΕΝΤ
Ρεπό: Τιτάνες Δράμας