Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος Νότου): Αποτελέσματα 19ης αγωνιστικής

Κυριακή, 30 Μαρτίου 2014 | 4:45 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Γ’ΕΘΝΙΚΗ |Την εξαιρετική του πορεία στο φετινό πρωτάθλημα συνέχισε ο Εργοτέλης, που μετά από μια εμφάνιση για… όσκαρ, έκαμψε την αντίσταση του Γ.Σ. Κύμης, υποχρεώνοντας τους πανίσχυρους πρωτοπόρους στην πρώτη τους ήττα!

Ο Φάρος Κερατσινίου δεν τα κατάφερε, χάνοντας στην έδρα του από τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου, όμως τουλάχιστον προστάτεψε τη διαφορά της νίκης του στο ματς του πρώτου γύρου.

Τα αποτελέσματα:

Εργοτέλης

-Γ.Σ. Κύμη 84-76
Φάρος Κερ.-Κρόνος Αγ. Δημ. 69-79
Ίκαρος Ν. Σμ.-Ηρόδοτος 61-75

Εργοτέλης – Γ.Σ. Κύμης 84-76
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ-Σπυρόπουλος Σ.
Τα δεκάλεπτα: 28-18, 52-31 69-52, 84-76
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δαγαλάκης 2, Μαχαιριανάκης, Χασάπς, Ξενάκης 16, Γρύλλος 5 (1), Σταμάτης 24 (4), Κωτούλας, Βασιλειάδης 6, Μπουντούρογλου 2, Αρναουτάκης 11 (2), Μπουμπάρης, Καραλής 18 (2)
Γ. Σ. ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Σέττος 12 (3), Καραμπάτσος 6, Μπίρμπας 6, Σιαμανδούρας 12, Κατράνας 17 (4), Γεωργιάδης 2, Γκρινιάρης 9 (2), Παπαντωνίου 11 (1), Μπολάνος, Αγγελής, Ράπτης

Ίκαρος Ν. Σμύρνης – Ηρόδοτος 61-75
Διαιτητές: Καραλής – Μαυρατζάς
Δεκάλεπτα: 15-24, 33-34, 51-58, 61-75
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Μακρυδήμας): Σημαιόπουλος 4, Αθανασίου 9 (3), Λυγγερίδης 4, Κανέλλης 3 (1), Μπουρτσουκλής 2, Ντεφούδης 7 (1), Συριστατίδης 25 (2), Βουρλίτης 4, Μπελίτσης 3 (1), Δρίβας
ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Δημητριάδης): Αλεξίου 17 (1), Βαμβακάς 7, Μαϊστρέλης 3 (1), Γεωργούτσος 16, Τσερκιτσόγλου 25 (5), Παπασταματάκης 1, Αντωνιάδης, Βαρνάβας 4, Μαυρόπουλος 2, Χαρατσής

Φάρος Κερατσινίου-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 69-79
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 19-16, 39-43, 51-58, 69-79
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πολέμης): Φωστέρης, Κουντουράς 7 (1), Καραλής 8 (1), Κοροπούλης, Κερασοβίτης 20, Καρασταμάτης, Λυκογιάννης 16 (1), Μουστόπουλος, Κατούφας 18 (2), Πρινέας
ΚΡΟΝΟΣ Αγ. ΔΗΜ. (Παρασκευόπουλος): Μπάρμπας 10 (2), Στραγανιώτης 27 (5), Αγγελλόπουλος 10 (2), Ζούκας 4, Φρουσκλιάς 8, Μιχαλόπουλος 8, Νικατζάμ 12, Νάτσος, Παπαϊώσήφ, Δοριανίτης, Μπάλας

Βαθμολογία
1.Κύμη 33 16-1
2. Φάρος Κ. 31 14-3
3. Κρόνος 31 13-5
4. Εργοτέλης 27 10-7
5. Ικαρος Ν. Σμ. 27 10-7
6. Ηρόδοτος 25 8-9
7. Πεύκη 24 7-10
8. Χαλάνδρι 22 7-9
9. Ερμής 23 6-11
10. ΒΑΟΛ 19 2-15
11.Παπάδος 10 1-8 (εχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα)

Επόμενη αγωνιστική (20ή, 30/3)
Κύμη-Φάρος Κερατσινίου
Χαλάνδρι-Εργοτέλης
Ηρόδοτος-ΒΑΟΛ
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Παπάδος Γέρας 20-0
Πεύκη-Ικαρος Νέας Σμύρνης