Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: 3ος όμιλος Βορρά (Τα αποτελέσματα)

Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου 2013 | 9:17 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Γ’ΕΘΝΙΚΗ |

Το 9/9 έκανε ο Φοίνικας Λάρισας που πέρασε από την Βόνιτσα, νικώντας την τοπική ομάδα με 89-68.

Τα αποτελέσματα:

Μεταμόρφωση Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 72-66

Βόνιτσα-Φοίνικας Λάρισας 68-89
Αστέρας Λάρισας-Διόσκουροι Κοζάνης 46-52
Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη 82-62
Αριστοτέλης Φλώρινας-Καστοριά 56-79
ΑΕΛ-Μακαμπή 85-55
Τα φύλλα αγώνων:

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – ΚΑΣΤΟΡΙΑ 56-79
Τα δεκάλεπτα: 9-23, 23-39, 38-57, 56-79
Διαιτητές: Θεοδώρου-Τριανταφυλλίδης
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛ. (Μαυρουδίου): Ταρενίδης 4 (1), Σιδέρης 8, Σιδηρόπουλος 8 (2), Τούζος 4, Ιωαννίδης, Μαυρίδης 20 (4), Κετσετζής 1, Γαζέας, Μέσης 2, Συμεών 1, Γούλιος 2, Βασιλείου 2.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Δαραβίγκας 11 (2), Πρέντζας, Βλάχος 3 (1), Ρούζιος 12, Γουμπιδένης, Καραμήτσος 19, Μπέγος 3 (1), Παπαδημητρίου 4, Βογιατζής 19 (4), Στάιος, Νελάι, Κόκουρας 8.

ΑΕΛ – ΜΑΚΑΜΠΗ 85-55

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 39-30, 61-41, 85-55
Διαιτητές:

Σαρακενίδης-Χρυσάφης
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής , Κονδιλόπουλος 3 (1), Γκανέτσας 7 (1) , Κουρής 2, Τσιλούλης 8, Μηλιώνης 25 (7), Τσακνάκης 3, Καρπούζας 4, Αποστολάκης 5, Τσούτσος 15 (3), Κόκκας 10, Κορκόβελος 3.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ντολόπουλος): Βουγιουκλής , Παπαχρήστου 7, Κοντός 8 (2), Χατζηνικολάου 5 , Μπακιρτζής 4, Γκουγκουτούδης 6, Ροπούτης 2 , Μπούλης 2 , Αρούχ 17 (2), Βούλγαρης2 , Ποδιώρτης , Παυλίδης 2.

ΒΟΝΙΤΣΑ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 68-89

Τα δεκάλεπτα: 26-23, 42-46, 53-68,68-89
Διαιτητές:

Δαρλαμήτσος-Λιότσος
ΒΟΝΙΤΣΑ (Πανούλιας): Σερμέτης 6, Μάρης , Χρύσης 16 (1), Περλής 2, Καραμπάς , Παπαμιχαήλ 1 , Μακρόπουλος 21, Παπανελόπουλος , Πολίτης Μ. 22 (4).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Λιάγκας): Βλαχούλης 4, Αθανασόπουλος 10 (3), Ακρίβος , Παπαχρήστος 28 (4), Γκαγκανάσιος , Λεπενιώτης 14 (2), Περρωτής 4, Σαριμπαλίδης 12(4), Τσούμας , Τσιαμπαλής 17 (2).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 46-52

Τα δεκάλεπτα: 7-11, 21-19, 33-38, 46-52
Διαιτητές:

Μοσχοτόγλου-Πετανίδου
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης): Χρήστου, Τσιαβές 11, Μανώλας 9, Λιάκος 14 (1), Γαλλίτης 3 (1), Τοπούζης 4, Παυλόπουλος, Βυσαρίου, Γαλάνης 5.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ. (Χωλόπουλος): Κατσέλας 8 (2), Σισμάνης, Βλάχος 16 (3), Μπαταούλας 1, Μαλούτας 8, Μίχος 4, Καραγιαννίδης 8 (1), Τσαμπούρης 3, Γεωργιάδης 2, Νικολάου 2.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 72-66

Τα δεκάλεπτα: 23-18, 37-28, 53-50, 72-66
Διαιτητές:

Κοϊμοτζόγλου-Δαμίγος
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛ. (Μυριντζής): Καραγεώργος Θ. 8 (2), Καραρήγας 3, Αγκρής, Φαλαγκάρης, Γιδιώτης, Παπούλιας 18, Νάνης 12 (2), Θεοχάρης Ν. 20, Γεωργαντάς 1, Παρασκευάς 10 (2), Παλάσκας, Γιανέλλος, Καφάσης.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 9, Γιαννάκης 2, Γράβας 14 (1), Κλωναράς 9, Πουλιανίτης, Κολοβός, Μουράτογλου 10 (3), Κιούρκας, Τζήμου 7 (1), Ιωαννίδης 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΜΕΛΙΚΗ 82-62

Τα δεκάλεπτα: 25-9, 38-34, 60-45, 82-62
Διαιτητές:

Λόρτος-Μανιός
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Χατζιάρας): Τσάπουλας 6 , Γεωργαντζάς 6, Κωστόπουλος , Τριανταφύλλου 8 (1), Γιωτόπουλος 8, Μακρής , Αργύρης 2, Αντωνίου 4 (1), Παπακώστας 25, Γκαντιάς 13 (2),Βαϊδάκης 10.
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος , Μαυρίδης 27 (1), Δημητριάδης , Παυλίδης 8 , Καρατζάς 2, Κοτσαμπάσης 8, Λέφας 5, Παραπούρας 5 (1), Τζουνόπουλος , Παπαδόπουλος 4, Κουτσαμπασόπουλος 3.

Η Βαθμολογία (σε 9 αγώνες): Φοίνικας Λάρισας 18, Μεταμόρφωση Βόλου 16, Διόσκουροι Κοζάνης 15, Τιτάνες Παλαμά 15, Πρωτέας Γρεβενών 14, Βόνιτσα 14, Αστέρας Λάρισας 14, Μελίκη 13, Καστοριά 13, ΑΕΛ 12, Μακαμπή 10, Αριστοτέλης Φλώρινας 9.

Επόμενη αγωνιστική (10η, 12/1):

Φοίνικας Λάρισας- Μεταμόρφωση Βόλου Βόνιτσα – Αστέρας Λάρισας Πρωτέας Γρεβενών – Τιτάνες Παλαμά Μελίκη – Αριστοτέλης Φλώρινας Καστοριά – ΑΕΛ Μακάμπη – Διόσκουροι Κοζάνης