Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (4ος Βορρά): Αποτελέσματα 26ης αγωνιστικής

Δευτέρα, 28 Απριλίου 2014 | 1:22 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Γ’ΕΘΝΙΚΗ |

Η Ασπίδα Ξάνθης είναι η ομάδα που θα ακολουθήσει την Ανατόλια στην Β’ Εθνική καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Μαντουλίδη με 78-66 και διατηρήθηκε στην δεύτερη προνομιούχο θέση του ομίλου.

Τα αποτελέσματα:

Ευκαρπία

– Μακεδονικός 97-61
Τιτάνες Δράμας – Ανατόλια 79-87
Απόλλων Αρναίας – Ιωνικός Ιωνίας 68-80
Μαντουλίδης – Ασπίδα Ξάνθης 66-78
Ζέφυρος – Αγ. Βαρβάρα 80-82
Κομοτηνή – ΜΕΝΤ 73-63Ρεπό: Εθνικός Αλεξ.

Τα φύλλα αγώνων:

ΖΕΦΥΡΟΣ- ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ ΚΑΒΑΛΑΣ 80-82

Τα δεκάλεπτα: 15-24, 37-50, 55-63, 80-82
Διαιτητές:

Καρακατσανίδης-Παπαγεωργίου

ΖΕΦΥΡΟΣ (Κοντονάσιος):

Μυλωνάς 6, Αλεξανδρίδης 11, Σουλάκης 27 (7), Στυλιανού 14 (1), Σταφυλάς 5, Βαλαβανίδης 3 (1), Μπαϊράμι 3, Καραϊσκος 5, Καναράς 6.
ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ (Μαγιάννης): Καρατσομπάνης 16, Λαμπρόπουλος 6 (2), Μητρούλης 3 (1), Γ. Σουλίδης 7 (1), Αθανασιάδης 37 (6), Πιεβάλιτσα 8 (1), Φασουλάς 5, Μπανάσας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 68-80Τα δεκάλεπτα: 13-22, 28-41, 47-60, 68-80
Διαιτητές:
Τζιοπάνος-Γκέκας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (Εφραιμίδης):

Κοτζαγιάννης 25 (1), Τσούλης 5, Χαριστός Κων 7, Λαλιώτης 3 (1), Τρεμόπουλος Αν, Κυπαρισσάς 8, Απεσλίδης 2, Αγλαμίσης 4, Ταμβάκης, Χαριστός Σ 11.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Αγγέλης): Γουνιώτης 15, Παναγιώτου 22 (2), Ζεϊμπέκης 10 (3), Γιαχανατζής 14, Μαύρος 10 (1), Φλιάτης Γιάννης 7, Σαρρής, Σέφκας Σ., Φλιάτης Γιώργος 2, Ηλιάδης Στ., Πεχλιβάνος , Τσομπαρτζόγλου.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 97-61Τα δεκάλεπτα: 25-11, 48-31, 71-50, 97-61
Διαιτητές:
Γαζέτας-Τσούλης

ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Καραγιαννίδης):

Κουπαράνης 7 (1), Παπαευαγγέλου 22, Χατζημιχαηλίδης 16 (2), Κοϊμτζόγλου 2, Αρνίδης 13 (4), Μπάκος 19, Αραμπατζής, Κολότσιος, Μανδάνης 2, Παρασκευόπουλος 5 (1), Βλάχος 11 (1).
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ( Μπουσβάρος): Μποβασιανός 11, Χριστοδούλου 20, Κων/νίδης, Παπαδόπουλος, Παππάς, Γρηγορίου 10, Πηλακούτας 8 (2), Φωτιάδης 2, Νικάκης 7, Λουλουδιάδης , Χαλάτσης 3.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ- ΑΝΑΤΟΛΙΑ 79-87

Τα δεκάλεπτα: 25-25, 42-41, 57-68, 79-87
Διαιτητές:

Παπαγερίδης-Ντούρας
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ( Γρηγοριάδης): Μανιώτης 11 (1), Στυλίδης 25 (7), Τοσουνίδης 13 (2), Θεολογίδης 8 (1), Γεδίκης, Μαδεμλής, Σαββαϊδης, Σάβογλου, Σουτζόπουλος 22 (1).
ΑΝΑΤΟΛΙΑ(Τσούρμας): Παυλέας 10, Τζουβάρας 28 (5), Τριανταφυλλίδης 5 (1), Μουτσιαράς 14 Βεργίνης 5, Χαντζίδης 5, Θώμος 4, Καραμανώλης 5 (1), Γκουτσίδης, Κουφός, Ζαφειρούδης 9 (1), Σταυρακίδης 2,

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ- ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 66-78Τα δεκάλεπτα: 19-20, 31-40, 52-67, 66-78
Διαιτητές:
Πιτσίλκας Μ-Ξέρας

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ( Δημητρίου):

Θωμαϊδης 9, Τσεσμετζής , Καμάρας 5, Ρεφατλάρι 9, Κουζέλογλου 11 (1), Γαϊτανίδης, Γράβας 8, Θεοδωρίδης Αλεξ. 9, Παπαδόπουλος 2, Γκαβέζος 13 (1) Ανδρεάδης 2.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ(Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 13 (3), Οικονόμου, Γρούδος 5 (1), Σταμπουλής 6, Στεφανίδης 10 (1), Καραμπέκης 4, Κουτσογιάννης 15, Τατάρης 9 (2), Κωτάκης, Πετς 16, Κουμπάνης, Παλάκης.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ- ΜΕΝΤ 73-63Τα δεκάλεπτα: 22-15, 38-33, 62-46, 73-63

Διαιτητές:

Λαμπρίδης-Μαγκαφάς

ΚΟΜΟΤΗΝΗ(Λεμονίδης):

Πανταζής 3(1), Σταματέλος, Διαμαντίδης 6, Μασλαρινός 12 (2), Λεχούδης 14 (1), Ντίνας 24 (4), Καλατζής 4, Μπεκρής 2, Βελή 6, Χαλίλ 2, Αθανασίου, Μπίτατζης.
ΜΕΝΤ (Αμπατζάς): Αντωνιάδης 6, Ελευθεριάδης 15, Λεμονίδης 2, Γεωργιάδης 24 (1), Βρέτας 4, Κοκολάκης 3, Βάλιος 9.

Η βαθμολογία (ΤΕΛΙΚΗ):

1. Ανατόλια 46 22-22. Ασπίς Ξάνθης 44 20-4————————————3. Κομοτηνή 44 20-44. Ευκαρπία 42 18-65. Ιωνικός Ιωνίας 39 15-96. Ζέφυρος 38 14-107. Μαντουλίδης 35 11-138. Αγία Βαρβάρα 34 10-149. Μακεδονικός 33 9-1510. Τιτάνες Δράμας 31 7-17————————————11. ΜΕΝΤ 29 5-1912. Απόλλων Αρναίας 27 3-2113. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 26 2-22-1 μηδ.

Κώστας Ρίζος