Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: 4ος όμιλος Βορρά (Τα αποτελέσματα)

Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου 2013 | 9:19 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Γ’ΕΘΝΙΚΗ |

Στις 9 νίκες ανέβασε το αήττητο σερί της η Ανατόλια που επιβλήθηκε του Ζέφυρου με 83-71, ενώ στην πρώτη θέση του πίνακα παρέμεινε η Ευκαρπία που συνέτριψε με 115-43 τον Απόλλων Αρναίας.

Τα αποτελέσματα:

Μαντουλίδης-Μακεδονικός 69-67

Απόλλων Αρναίας-Ευκαρπία 43-115
Ζέφυρος-Ανατόλια 71-83
Κομοτηνή-Ιωνικός Ιωνίας 65-63
Εθνικός Αλε/πολης-Ασπίδα Ξάνθης 52-85
ΜΕΝΤ-Αγ. Βαρβάρα 83-74 Ρεπό: Τιτάνες Δράμας Τα φύλλα αγώνων:

ΖΕΦΥΡΟΣ- ΑΝΑΤΟΛΙΑ 71-83
Τα δεκάλεπτα: 17-21, 34-41, 52-63, 71-83
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Κατσιάνης
ΖΕΦΥΡΟΣ (Κοντονάσιος): Τσιμπής 16 (1), Μυλωνάς 4, Αλεξανδρίδης 3, Κλουντζός 2, Σουλάκης 9 (3), Στυλιανού 3 (1), Βαλαβανίδης 15, Καραϊσκος 9 (1), Χαβιαρόπουλος, Καναράς 12 (2).
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Τσούρμας): Παυλέας 12, Τζουβάρας 20 (1), Παναγιωτίδης 2, Μουτσιαράς 26 (2), Βεργίνης 10, Χατζίδης 10, Θώμος 3 (1), Τριανταφυλλίδης, Γκουτσίδης , Καραμανώλης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 43-115

Τα δεκάλεπτα:  3-32, 17-58, 31-90, 43-115
Διαιτητές:

Δημάδης-Καλέσης
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ (Εφραιμίδης): Τσούλης 1, Χαρίστος Κ 5, Λαλιώτης , Τρεμόπουλος 1, Κατσαβαβάκης 4, Αλειζης 4, Τρικαλιώτης 11, Αμπατζης 4, Χαρίστος Στ. 10.
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αντωνιάδης): Κουπαράνης 10 (2), Παπαευαγγέλου 6, Χατζημιχαηλίδης 14 (2), Κοϊμτζόγλου 16 (1), Αρνίδης 18 (4), Μπάκος 6, Καρούζος 2, Αραμπατζής 12, Κολώτσιος 11 (1) Μανδάνης 5 (1), Παρασκευόπουλος 13 (1), Ζησόπουλος 2.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ 65-63

Τα δεκάλεπτα:  20-19 38-38, 54-51, 65-63
Διαιτητές:

Παπαδόπουλος-Παπαγεωργίου
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής 2, Σταματέλος 3, Διαμαντίδης 1, Μασλαρινός 11 (2), Λεχούδης 4, Ντίνας 18 (2), Μπεκρής 7 (1), Μακρής 2, Βελή 5 (1), Στασινόπουλος 6, Χαλίλ 6.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Αγγέλης): Γουνιώτης 8, Παναγιώτου 4, Ζεϊμπέκης 2, Γιαχανατζής 7, Μαύρος, Φλιάτης Γιαν. 30 (3), Φλιάτης Γιώρ. 9, Μπάρκος 3 (1).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 52-85

Τα δεκάλεπτα:  14-21, 31-36, 44-59, 52-85
Διαιτητές:

Ρούκας-Μαγκαφάς
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κανδύλης): Χονδρόπουλος 5 (1), Ξένος 3 (1), Τελούδης 15 (2), Μπαταλίδης 5 (1), Πομακάκης 7, Παπαλαμπίδης 2, Γεροντίτης 8, Δουδούλης 6 (2), Κιτσοπουλος 1.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Παναγιωτόπουλος): Δενδρινός 16 (1), Οικονόμου 3 (1), Γρούδος 2, Σταμπουλής 19 (1), Στεφανίδης 13 (2), Καραμπέκης 9, Κουτσογιάννης 9 (1), Κωτάκης 2, Λιβισιανός 2, Τατάρης 3, Πετς 7.

ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 69-67

Τα δεκάλεπτα: 16-20, 36-32, 51-48, 69-67
Διαιτητές:

Φουτζήλας-Παπαθανασίου
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ): Ανδρεάδης, Θωμαϊδης 5 (1), Τσεσμετζής 2, Καμάρας 2, Παπαδόπουλος, Κουζέλογλου 26 (2), Θεοδωριδης Αγγ., Θεοδωριδης Αλεξ.6, Γραβας 24 (2), Γιαννάκης, Γεωργίου, Παπαθανασίου 4.
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ): Λουλουδιάδης 12, Χριστοδούλου 13 (2), Μποβασιανός, Κωνσταντινίδης 6, Καλτσίδης, Φωτιάδης, Χαλάτσης, Γρηγορίου 8, Πηλακούτας 14 (3), Παπάς, Νικάκης 14.

Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες): Ευκαπρία 19, Ανατόλια* 18, Κομοτηνή* 16, Μαντουλίδης* 16, Ασπίδα Ξάνθης* 16, Ιωνικός Ιωνίας* 14, Ζέφυρος* 14, Τιτάνες Δράμας* 12, Μακεδονικός* 12, Αγία Βαρβάρα* 11, ΜΕΝΤ 11, Απόλλων Αρναίας* 11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης 10.

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Επόμενη αγωνιστική (11η, 5/01):

Μακεδονικός – Απόλλων Αρναίας Ευκαρπία – Τιτάνες Δράμας Ανατόλια – Μαντουλίδης Ιωνικός Ιωνίας – Ζέφυρος Ασπίδα Ξάνθης – Κομοτηνή Αγ. Βαρβάρα – Εθνικός Αλ/πολης Ρεπό: ΜΕΝΤ