ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ: Νίκη με ανατροπή για Μάλαγα

Παρά το γεγονός πως βρέθηκε να χάνει ακόμη και με διαφορά δώδεκα πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο η Ουνικάχα Μάλαγα κατάφερε να γυρίσει τον αγώνα και τελικά να πάρει τη νίκη στην παράταση επί της Σιένα (91-89). Αυτή ήταν η τρίτη ήττα σε ισάριθμους αγώνες για την πρωταθλήτρια Ιταλίας που μέχρι στιγμής δεν θυμίζει σε τίποτα την ομάδα του παρελθόντος. Τη νίκη στην Ουνικάχα Μάλαγα έδωσε ο Ερλ Κάλογουεϊ με σουτ τριών πόντων 17 δευτερόλεπτα πριν το φινάλε του έξτρα πεντάλεπτου κι ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα είχε λήξει 80-80. ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-16, 42-43, 57-68, 80-80, 91-89

ΜΑΛΑΓΑ (Ρέπεσα): Σίμον 11(2), Ουίλιαμς 15(4), Λίμα 2, Ούρτασουν 9(1), Κάλογουεϊ 15(3), Πέροβιτς 4, Γκιστ 13(2), Βάσκεθ 8, Χιμένεθ, Ζόριτς 10, Ντράγκιτς 4.

ΣΙΕΝΑ (Μπάνκι): Κασούν 5, Μπράουν 22(4), Κάνγκουρ 3, Σανικίτζε 8(1), Ρες 11(1), Όρτνερ, Κεμπ 16(1), Τζάνινγκς 9(3), Χάκετ, Μος 15(2).