ΝΒΑ: Ο Μποχωρίδης, ο Καμπερίδης και οι… 73 Underclassmen!

Το ΝΒΑ έκανε γνωστούς τους 75 Underclassmen που θα λάβουν μέρος στο draft. Μεταξύ αυτών βρίσκονται οι δύο Έλληνες διεθνείς με την Εθνική μας ομάδα των Νέων, Λευτέρης Μποχωρίδης και Μιχάλης Καμπερίδης.

NCAA

Jordan Adams, UCLA 
William Alston, CC of Baltimore County Dundalk 
Mychal Ammons, South Alabama 
Kyle Anderson, UCLA 
Isaiah Austin, Baylor 
Chane Behanan, Louisville 
Sim Bhullar, New Mexico State 
Khem Birch, UNLV 
Jabari Brown, Missouri 
Jahii Carson, Arizona State 
Semaj Christon, Xavier 
Jordan Clarkson, Missouri 
DeAndre Daniels, Connecticut 
Spencer Dinwiddie, Colorado 
Joel Embiid, Kansas 
Tyler Ennis, Syracuse 
Aaron Gordon, Arizona 
Jerami Grant, Syracuse, 
P.J. Hairston, North Carolina/Texas (D-League) 
Gary Harris, Michigan State 
Rodney Hood, Duke 
Nick Johnson, Arizona 
Alex Kirk, New Mexico 
Zach LaVine, UCLA 
James Michael McAdoo, North Carolina 
K.J. McDaniels, Clemson 
Mitch McGary, Michigan 
Eric Moreland, Oregon State 
Johnny O’Bryant III, LSU 
Jabari Parker, Duke 
Elfrid Payton, Louisiana-Lafayette 
Julius Randle, Kentucky 
Glenn Robinson III, Michigan 
LaQuinton Ross, Ohio State 
Antonio Rucker, Clinton JC (SC) 
Jakarr Sampson, St. John’s, 
Marcus Smart, Oklahoma State 
Roscoe Smith, UNLV 
Nik Stauskas, Michigan 
Jarnell Stokes, Tennessee 
Noah Vonleh, Indiana 
T.J. Warren, North Carolina State 
Andrew Wiggins, Kansas 
James Young, Kentucky 
Ta’Quan Zimmerman, Thompson Rivers (Canada)   

International

Eleftherios Bochoridis, Aris (Greece) / Greece 
Matias Bortolin, Regatas Corrientes (Argentina) / Argentina 
Nedim Buza, Spars Sarajevo (Bosnia)/ Bosnia & Herzegovina 
Bruno Caboclo, Pinheiros (Brazil) / Brazil 
Berkay Candan, TED Kolejliler (Turkey) / Turkey 
Clint Capela, Chalon (France) / Switzerland 
Joonas Cavén, Joventut (Spain) / Finland 
Nemanja Dangubic, Mega Vizura (Serbia) / Serbia 
Moussa Diagne, Fuenlabrada (Spain) / Senegal 
Tomas Dimša, Zalgiris (Lithuania) / Lithuania 
Marcus Eriksson, Manresa (Spain) / Sweden 
Danté Exum, Australia, 
Ilja Gromovs, Ventspils (Latvia) / Latvia 
Damien Inglis, Roanne (France) / France 
Nikola Jokic, Mega Vizura (Serbia) / Serbia 
Michalis Kamperidis Filathlitikos (Greece) / Greece 
Artem Klimenko, Avtodor (Russia) / Russia 
Rasmus Larsen, Manresa (Spain) / Denmark 
Lucas Mariano, Vivo Franca (Brazil) / Brazil 
Vasilije Micic, Mega Vizura (Serbia) / Serbia 
Jusuf Nurkic, Cedevita (Croatia) / Bosnia & Herzegovina 
Mateusz Ponitka, Oostende (Belgium) / Poland 
Kristaps Porzingis, Cajasol (Spain) / Latvia 
Marko Ramljak, Zadar (Croatia) / Croatia 
Dario Šarić, Cibona (Croatia) / Croatia 
Ojars Silins, Reggio Emilia (Italy) / Latvia 
Alejandro Suarez, Joventut (Spain) / Spain 
Devon Van Oostrum Vitoria (Spain)/ Holland 
Guillem Vives, Joventut (Spain) / Spain 
Adin Vrabac, Spars Sarajevo (Bosnia) / Bosnia & Herzegovina