ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Πάρτι πρόκρισης στο Ρέθυμνο

6:21 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : ΑΓΟΡ , ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ , ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ |Δυναμικά μπήκε στο Κύπελλο Ελλάδας ο Παναθηναϊκός, που με σαρωτική εμφάνιση διέλυσε εκτός έδρας το Ρέθυμνο με 83-52 και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης!

Οι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη δεν είχαν διάθεση για… αστεία και μπήκαν σοβαρά στον αγώνα, παίρνοντας διαφορά ασφαλείας από το πρώτο δεκάλεπτο και οι γηπεδούχοι άντεξαν μόνο για ένα ημίχρονο. Στη συνέχεια, οι “πράσινοι” πήραν πλήρως τα ηνία και με ένα επιμέρους σκορ 43-20 στο δεύτερο μέρος θριάμβευσαν στο παιχνίδι.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κορομηλάς-Αφεντουλίδης-Μαγκλογιάννης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-24, 32-40, 41-64, 52-83ΡΕΘΥΜΝΟ (Γιαπλές): Χαρτ 18 (3) , Καλλινικίδης 3 (1) , Κουμπούρας , Αγγελόπουλος 4 (1), Προύιτ 8 , Γκάμπριελ 17 (1) , Καλαμπόκης 2 , Κανονίδης, Άρμπετ, Λάτοβιτς, Κουάμε

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πεδουλάκης): Γιάνκοβιτς 4, Κάρι 7 (1), Μπράμος 9 (1), Μπατίστ 4, Φώτσης 6, Λάσμε 8, Ματσιούλις 8 (1) , Διαμαντίδης 13 (3) , Γκιστ 13 , Παππάς 11 (1)