Τα αποτελέσματα του Βορρά (2η αγωνιστική)

4:12 μ.μ. | Σχόλια : 0 | Κατηγορία : Β’ΕΘΝΙΚΗ |

Με κορυφαίο τον Αλέξη Μαυρίδη ο Αίας Ευόσμου έφτασε στη δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα καθώς επικράτησε του Αιγάλεω με 70-66.
Δυνατό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής έχουν κάνει και οι Μαχητές οι οποίοι επιβλήθηκαν δύσκολα του Στρατωνίου με 64-62 φτάνοντας τους τέσσερις βαθμούς.
Με τον 16χρονο Πέτρο Αργυρό να πυροβολεί από τα 6.75, η Δόξα Λευκάδας των πολλών ελλείψεων νίκησε την Ελευθερούπολη 86-80 και πήρε το πρώτο της “δίποντο” για τη νέα σεζόν.

Τα αποτελέσματα:

Λιβαδειά

-Ηρακλής Κοζ. 79-78
Nίκη Βόλου-Ευρώπη Πευκ. 73-89
Δόξα Λευκ.-Ελευθερούπολη 86-80
Μαχητές Δόξας Πευκ.-Στρατώνι 64-62
Πιερικός Αρχέλαος-Αργοναύτης 82-80 (69-69 κ.α.)
Άργος Ορεστικό-ΧΑΝΘ 69-63
Αίας Ευόσμου-Αιγάλεω 70-66

Τα φύλλα αγώνα: 

ΑΙΑΣ ΕΥΣΟΜΟΥ-ΑΙΓΑΛΕΩ 70-66
Τα δεκάλεπτα:18-28, 32-35, 52-53, 70-66
Διαιτητές:

Αργυρού-Κατωτικίδης
Αίας (Χατζούλης): Αμούτζιας 17 (1), Δεμερτζής 6, Γυμνόπουλος 9 (3), Μαυρίδης 22, Κανταράκος 5, Τασιούδης, Γαρδάνης, Καδής, Νησιώτης 9 (1), Ντάλης, Σταύρου 4.
Αιγάλεω (Ρουμελίωτης): Μιλεντίγεβιτς, Κορρές 9 (2), Καράβολας 19 (4), Αθανασιάδης 2, Πέρβι 14 (3), Αθανασόπουλος 6, Τόλιας, Σπίγκος 4, Καστανιώτης 4, Μέλνικς 4.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 73-89 

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 37-41, 51-64, 73-89 

Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης 

Νίκη Βόλου (Μαυρομιχάλης): Καζεπίδης, Ξύδης 5 (1), Γεωργίου 8 (1), Στάμος 2, Μπόγδανος 21 (1), Καραβασάνης 8, Τσώλης 7, Φωσσές, Τάσσος 3, Μανδαλάκης 15 (1), Τοκατλίδης 

Ευρώπη Πευκ. (Πλατής):

Παναγιωτόπουλος 25 (1), Βέτσος, Γιωργάκης 1, Ονάσογλου 16 (2), Δεληγιάννης 10 (1), Τέρπος, Βασιλειάδης 2, Ππλατής, Τριφτανίδης 4, Γκαμούρας 13, Ανθόπουλος 3 (1), Γεωργίτσης 17 (5)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 86-80
Τα δεκάλεπτα: 26-17, 44-38, 64-61, 86-80.
Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Θεοδώρου
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κυριακόπουλος 18 (2), Αργυρός 13 (3), Μαρίνος 13 (1), Μουρατίδης 7 (1), Κατωπόδης, Καραδολάμης 9 (3), Σεργιένκο 1, Σκλάβος 14, Πασσαλίδης 11 (1).
Ελευθερούπολη (Καγιάογλου): Μουλάκης 21 (4), Αδαμόπουλος 5 (1), Γαρμπής 11 (1), Υφαντόπουλος 5 (1), Λαφτσής, Σκαρλάτος 6, Κουμλέλης 13, Γεωργιάδης 2, Εξουζίδης 8, Βοϊβατόπουλος 8.

ΛΙΒΑΔΕΙΑ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 79-78

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 37-26, 54-47, 79-78.
Διαιτητές:

Καλογερόπουλος – Παργιανόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 23-15, 37-26, 54-47, 79-78.
Λιβαδεία (Ζωντός): Βέλλιος 6 (2), Τερματζίδης 9 (2), Δημητρίου 14 (1), Κωνσταντακόπουλος 9 (1), Καρνάβας 10, Δημητριάδης 18 (2), Ράλλης 12 (1), Χοτζαλάρι, Κακοσαίος, Σοροπάνης, Κοτσικόρος, Μαράντος 1.
Ηρακλής Κοζάνης (Γκιλίνης): Τσακμάκης, Ντισλής 27 (3), Μιχαηλίδης 25 (1), Μούκας 2, Ντόβας 9 (1), Σιώμος 9, Τσίλμος, Γιαννουζάκος 6 (1).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 82-80 (69-69κ.α.)

Τα δεκάλεπτα: 9-18, 37-27, 51-46, 69-69κ.α., 82-80.
Διαιτητές:

Φακίτσας – Πιτσίλκας Μ.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Αμπαράς 3 (1), Κοντσές, Γκοντόπουλος 14 (1), Τσαλμπούρης 13, Σακελλαρίου 9 (1), Πέτκος, Τσαϊτουρίδης 9 (2), Σκαμπαρδώνης, Ασημάκης 17 (2), Γεωργούλας 15, Παπαδόπουλος 2, Οικονόμου.
Αργοναύτης (Αλμπάνης): Γαϊτανίδης, Καλπαξίδης 10, Πετρίδης, Γερομιχαλός Δ., Γαλανίδης 14 (2), Αναστασάκης, Ψάλτου Μάρ. 6, Δάλπας 19 (2), Κοντόπουλος, Ζώτος 17, Κάσουρας, Ψάλτου Μίλ. 14 (3).

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ-ΧΑΝΘ 69-63

Τα δεκάλεπτα: 15-22, 37-35, 52-46, 69-63.
Διαιτητές:

Καρακατσανίδης – Ελευθεριάδης.
Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Πανταζής 4, Χατζόπουλος, Ζυγούρας 10 (1), Μιχαηλίδης 8 (1), Μαγρίζος 14 (2), Τράντας 10 (2), Κόττας 15, Σκορδάρης 2, Τζαγκαρούλης, Χατζηκυριακίδης 6.
ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς, Γκάτζιας 3 (1), Ματενίδης 22 (3), Σερέτης 2, Ζιάκας 12 (2), Σαχπατζίδης 6, Τσουρβατζής 2, Νεοφύτου 13 (1), Θεοδωράκος 3 (1), Μεργούπης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 64-62

Τα δεκάλεπτα: 33-14, 47-29, 55-51, 64-62.
Διαιτητές:

Τσιαπλής – Παπανικολάου.
Μαχητές Δόξας Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Σαββίδης, Πεταλωτής 5, Ελευθεριάδης 19 (1), Μυλωνίδης 6, Γερομιχαλός Π. 16 (1), Παυλίδης 2, Αναστασίου, Δαβάνης 3, Λευκαδίτης 13 (2).
Στρατώνι (Μύθου): Τσαλκιτζής, Ματενίδης, Ψευτογκάς 3 (1), Κουντουρατζόγλου 9 (1), Μυστιλιάδης 3 (1), Μόσχου 16 (1), Μαυρομματίδης 6 (1), Κιγμέτογλου 19 (1), Νουκάρης, Νταράκης 6, Δασκαλόπουλος.

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες): Λιβαδειά 4, Αίας Ευόσμου 4, Μαχητές Δόξας Πεύκων 4, ΧΑΝΘ 3, Στρατώνι 3, Νίκη Βόλου 3, Αιγάλεω 3, Δόξα Λευκάδας 3, Πιερικός Αρχέλαος 3, Πευκοχώρι 3, Άργος Ορεστικό 3, Αργοναύτης 2, Ηρακλής Κοζάνης 2, Ελευθερούπολη 2.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 26/10)

Ηρακλής Κοζάνης-Νίκη Βόλου Πευκοχώρι-Δόξα Λευκάδας Ελευθερούπολη-Μαχητές Δόξας Πεύκων Στρατώνι-Πιερικός Αρχέλαος Αργοναύτης Καλ.-Αργος Ορεστικό ΧΑΝΘ-Αιγάλεω
Αίας Ευόσμου-Λιβαδειά