Αναλυτικά η δέκατη αγωνιστική

Ο Πανιώνιος παρέμεινε αήττητος νικώντας για τη δέκατη αγωνιστική 76-75 τον Φάρο Κερατσινίου στη Νέα Σμύρνη. Νίκες σημείωσαν Ηρακλής και Δούκας, που ακολουθούν στη βαθμολογία. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή με την αναμέτρηση Ηράκλειο-ΑΕΛ.

Αναλυτικά η δέκατη αγωνιστική: 

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 

Ψυχικό-Αίολος Αστακού 66-67

Διαιτητές: Παντελίδης-Κατραχούρας-Πιτσίλκας Β. (Ντίνος)

Δεκάλεπτα: 11-19, 31-27, 39-47, 66-67

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 9 (1), Αχής 7 (1), Τσιότρας 3 (1), Παπανικολάου 12 (1), Βλάχος, Γιαννίκος, Μουράτος 14, Σίνης 9 (1), Τσιώκος 9, Χρυσός 3 (1).

Αίολος (Κουταλιανός): Μπρόζος 5 (1), Θεοδωράκος, Κουμπούρας 15, Παπαδιονυσίου, Κατσαρές 5, Κακλαμάνος 14, Κιτσούλης 8, Χαρισμίδης 8, Λυμπάρης 4, Γκιζόγιαννης 8 (2).

Παγκράτι-Μαχητές Δόξα Πεύκων 81-60

Διαιτητές: Παναγιώτου-Δαρλαμήτσος-Κυριακόπουλος (Ντάβαρης)

Δεκάλεπτα: 25-21, 48-40, 66-54, 81-60.

Παγκράτι (Κατωπόδης): Λυμπερέας, Σκούφης 8 (2), Παύλος 11 (3), Καράβολας 21, Ψαρόπουλος 11 (3), Χόρτσας, Κοντόγιωργας, Λεκάκης 11 (1), Ράντετιτς 7 (1), Εζόμο, Ραλλάτος 4, Μήτσιαλος 5.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 11 (1), Νικολόπουλος, Βελισσαρίου, Γερομιχαλός 9, Καλαμπάκας 5, Ναούμης 21 (4), Στόλης 2, Τάταρης 1, Τζαουάρα 11.

Ηρακλής-Καβάλα 85-65 (κεκλεισμένων των θυρών)

Διαιτητές: Παγώνης-Τσιαπλής-Ταρενίδης Κ. (Παραλικίδης)

Δεκάλεπτα: 15-17, 41-37, 62-49, 85-65

Ηρακλής (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 6, Γιαννακίδης 15 (5), Τότσιος 10, Ονάσογλου 3 (1), Χρυσόπουλος 4, Γκαγκαλούδης 8 (1), Δέσπος 4, Ρουτκάουσκας 17, Χείλαρης 14 (2), Καλαϊτζίδης 4 (1)

Καβάλα (Μωσαΐδης): Αναστασάκης 2, Μανούσος 7, Μάζουρτσακ 15, Σαββίδης , Κυριακού, Κουμλέλης 5, Γκέλιος 20 (1), Μούκας 12, Μανάκας 4.

Πανιώνιος-Φάρος Κερατσινίου 76-75

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Τσαρούχα-Θεοδωρόπουλος (Άκελ)

Δεκάλεπτα: 22-21, 38-33, 62-57, 76-75.

Πανιώνιος (Οικονόμου): Αλίχοντζιτς 19, Νοέας 1, Πελεκάνος, Μπάρλος 5, Σακελλαρίου 13 (4), Καρύδας 9 (1), Μπιλλής, Ματαλών 11 (2), Μελισσαράτος 2, Δημητριάδης 16 (4).

Φάρος (Συμεωνίδης): Σκορδίλης, Τζόρτζεβιτς 10, Καράμπουλας 14 (1), Μπατής 1, Πετροδημόπουλος 9, Λιακόπουλος 22 (1), Κακαρούδης 7 (2), Δημάκος, Κατούφας 2, Βασιλόπουλος 10 (1).

Εθνικός-Αμύντας 93-86

Διαιτητές: Τσώνος-Θεονάς-Τσαχάκης (Τεφτίκης)

Δεκάλεπτα: 24-19, 45-44, 76-70

Εθνικός (Βλάχος): Ντουζίδης, Μάρτζος 21 (3), Αντωνάκης 19 (4), Κόκκαλης 14 (2), Λάανε 14 (2), Παπαφλωράτος 5 (1), Μαχαίρας 16 (1), Χάλαρης 2, Δρόσος 2.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 16, Αγγελόπουλος 9, Τοπάλι 3 (1), Διαμαντόπουλος 17 (2), Κουκουνιάς 12 (2), Βαρδιάνος 6 (2), Μανσαράι 10, Μπάρμπας 8 (2), Βογιατζής 5.

Δούκας-Χολαργός 86-68

Διαιτητές: Καλδίρης-Μπίκας-Κάρδαρης (Μαύρος)

Δεκάλεπτα: 20-14, 48-31, 68-49, 86-68

Δούκας (Τζήμας): Παπαμακάριος 3 (1), Καυκής 8 (2), Μιλεντίγεβιτς 2, Κουκάς 6, Κυρίτσης 15 (1), Ράπτης 4, Καραμπάτσος 5 (1), Κανονίδης 13 (2), Κομποδιέτας 9 (2), Τζιάλλας, Μολφέτας 8, Ρούμπιο 13.

Χολαργός (Ιωάννου): Αγγελόπουλος 9 (1), Μιλόσεβιτς 8, Μποχωρίδης 7 (1), Τζακόπουλος, Καλλινικίδης 6, Μοτσενίγος 6 (1), Κουτρούλιας 17 (1), Γκιζόγιαννης 6, Τσιάκος 9, Γκίλκριστ.

ΓΣ Λαρισαίων 1928-Αρκαδικός 83-72

Διαιτητές: Γεωργιάδης-Κοτσίμπος-Τζιοπάνος (Μπεκιάρης)

Δεκάλεπτα: 25-22, 34-32, 56-55, 83-72.

ΓΣΛ (Πέρκος): Τόζιος, Συνετός, Νίκολιτς 12 (1), Τσουράκης 4, Κούτρας 14 (3), Μπέμπης 8 (2), Σπυρόπουλος 18, Γκιουλέκας 27 (3).

Αρκαδικός (Διαμαντάκος): Καραμαλέγκος 8, Τσακαλέρης, Κουρέπης 1, Κοψαύτης 11 (1), Προδρόμου 9 (1), Ρέντικας 35 (4), Γαρμπής, Ναούμης 2, Τζουγκαράκης 6.

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

Δύο Αοράκια17.00 Ηράκλειο-ΑΕΛ 65-66

Διαιτητές: Συμεωνίδης-Λόρτος-Σιμητόπουλος (Μαχαιριανάκης)

Δεκάλεπτα: 16-20, 30-35, 43-50, 65-66

Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Μαραγκουδάκης, Πάνου 4, Παπαδάκης 7, Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης 14 (3), Πετράκης 6 (2), Κουπίδης, Λόλας 6, Λιανός 17 (1), Λάτοβιτς 3 (1), Πάλλης 8.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Σαριμπαλίδης 8 (2), Σταμπουλής 13 (1), Παπαχρήστος 5 (1), Δεληγεώργης 4, Τσιλούλης 3 (1), Μαλτέσιος 4, Πολίτης 13 (3), Τσούτσος 5 (1), Θορστέινσον 11.

Βαθμολογία 

1. Πανιώνιος 20 (10-0)

2. Ηρακλής 19 (9-1)

3. Δούκας 18 (8-2)

4. Φάρος 16 (6-4)

5. Εθνικός 16 (6-4)

6. ΑΕΛ 16 (6-4)

7. Αίολος 15 (5-5)

8. Αρκαδικός 14 (4-6)

9. Μαχητές 14 (4-6)

10. Χολαργός 14 (4-6)

11. Αμύντας 14 (4-6)

12. Ψυχικό 14 (4-6)

13. Καβάλα 13 (3-7)

14. Ηράκλειο 13 (3-7) σε 9 αγώνες

15. Παγκράτι 12 (2-8)

16. ΓΣ Λαρισαίων 12 (2-8)

Επόμενη αγωνιστική (11η, 17/12)

Αίολος Αστακού-Παγκράτι

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ηράκλειο

ΑΕΛ-Ηρακλής

Καβάλα-ΓΣΛ

Φάρος Κερατσινίου-Ψυχικό

Αμύντας-Πανιώνιος

Χολαργός-Εθνικός

Αρκαδικός-Δούκας